Blbosti a dokonalost

Ó ano, moc dobře vím, o čem píšu.

Mám diagnózu. A té se říká touha po dokonalosti. Čtu to teď všude kolem sebe – zapomeňte na dokonalost, na strachy typu „ještě to není dost dobré“, „nikoho to nebude zajímat“…. a jiné blbosti, které vám víří v hlavě, když chcete něco zveřejnit. Nejlepší věci se většinou rodí z okamžitého nápadu, z náhlé inspirace. Pokud ale pak přijde do vaší hlavy zabiják zvaný dokonalost (nebo spíš iluze dokonalosti), většinou skončí váš nápad dřív než začal. Není mocnější síly než okamžitá pohnutka, v níž je drive, vášeň, potřeba udělat něco teď hned. Když začnete příliš přemýšlet a šperkovat, většinou sebe zaseknete v nějakém konceptu.

Nene, takhle se to nedělá. Běžte a udělejte to nedokonalé něco HNED. Ne jako až si tento článek dočteš! Přestaň číst a běž to udělat HNED. K článku se pak klidně vrať. Ano, haha, všichni soutěží o tvou pozornost a já tě vyháním jít něco dělat! To je hrůza co? Nebo ne? Máš chuť něco ve svém životě vytvořit? Tak běž hned.

Zrovna takto jsem započala svou novou osobní výzvu, kterou jsem nazvala Výzva 100 dní. Během těchto 100 dní jsem se rozhodla, že významně pohnu se svým e-shopem, který provozuji. Každý den se hodlám přihlásit do své administrace a zveřejnit minimálně 1 nový produkt. Je to hodně či málo? O to vlastně ani nejde… Ve výsledku takhle aktivita povede k vytvoření návyku, kdy budu více spontánně tvořit a budu to dělat denně. Ne že bych toho měla na práci málo. Právě proto potřebuji vytvořit určitý rytmus a najít si čas na důležité věci.

Ne, tento článek nebude mít 20 odstavců. Pryč s dokonalostí!

Jednou tento článek doladím, dopíšu, dám mu obrázky, poladím SEO. Ale ne dnes 😉

DOKONALOST = ZABIJÁK AKCE

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *